SOSYAL MEDYA
HAKKIMIZDA

Mapa Plastik  asıl mesleği muhasebecilik olan ve daha önce çeşitli özel kuruluşlarda görev alan Ali PINAR  ve ortakları tarafından 2001 yılında kurulmuştur. Üretime başladığı ilk yıllarda 50 m2 açık, 100 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdüren Mapa  Plastik sonraki yıllarda stratejik büyüme hedeflerini planlı bir şekilde gerçekleştirerek 2003 yılında Marangozlar Sanayisine taşındı. 2005 yılında tekrar kapasite artırımı yapan firmamız imalat bölümünü Büsan Sanayi Bölgesinde 1000 m2 lik bir alana taşımıştır. 2008 yılında imalathanesini daha hızlı hizmet verebilmek için satış yerine yakınlaştırarak Marangozlar Sanayine taşımıştır.

2001 yılında tek burgulu Extruder bir makine ile günlük 500 kg hammadde kapasitesi ile üretim hayatına başlayan Mapa Plastik sonraki her yılda ürün sayısını arttırarak günlük hammadde işleme kapasitesini 1500 kg’ a çıkarmıştır. 2003 yılında yapılan geniş çaplı teknolojik yatırımlarla birlikte çift burgulu Extruder makine ve bu makineye uygun daha kapasiteli kalıplar alınarak, 4 kişilik idari yönetim ve 14 atölye çalışanı ile üretim ve hammadde işleme kapasitesini günlük 3.000 kg’a çıkarılmıştır.

Mapa Plastik sektörde PVC profili üretimi gerçekleştirmektedir. 2001 yılında lambiri üretimi ile sektöre giriş yapan Mapa Plastik 125 mm’lik tavan,kapı ve duvar lambiri üretimine başladı. Ürün ağını genişleterek üretim kapasitesini arttırma yoluna Mapa Plastik 2003 yılında 200 mm’lik tavan ve duvar lambiri, 2005 yılında 250 mm  tavan ve duvar lambiri, 2005 yılında kenar çıta grubunu , 2006 yılında dekoratif desenli lambiri ve aynı yıl pencere pervazı üretimlerini gerçekleştirerek büyüme planlarını adım adım uygulamaktadır.

Lambiri iç mekanlarda dekoratif amaçlı kullanılan sert rijit plastiktir. Ayrıca ısı ve ses yalıtımı sağlayarak mimari dekoratif görselliğini müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak biçimde tamamlamaktadır. Ürünlerimiz PVC hammadde formüllü olarak üretilir. Üretime başladığımız yıldan itibaren formülde kullandığımız katkı maddelerini piyasa standartlarının üzerinde ve eksiksiz kullandık. Daha sonraki yıllarda ürün kalite çalışmamız sürekli devam etti. Yeni teknolojik yatırımlarla teknolojik kalıp ve makinelerde kalitemizi her geçen gün yükseltmekteyiz.

Kuruluşumuzun ilk yıllarında Konya ve ilçeleri ile başlayan pazar ağımız, yatırımlarımızla paralel olarak gelişme göstermiştir. 2001-2002-2003 yıllarında çevre illere ve ilçelere açılım yapmıştır. Şirket, ürünlere olan talebi hızlı ve zamanında karşılayabilmek için 7/24 tam kapasite çalışmaktadır. Firmamız sektörde faaliyet gösteren 100 kuruluş içerisinde yer almaktadır.

Mapa Plastik olarak dağıtım ve iletişim çalışmalarımıza çok önem vermekteyiz. Üretime başladığımız ilk yıllarda kargo şirketleri ile yaptığımız dağıtım çalışmalarına, 2002 yılından itibaren kendi araçlarımızı da ekleyerek dağıtım filomuzu genişlettik ve adrese teslim şeklinde hizmet vermeye başladık. Dağıtım ağını genişleten Mapa Plastik 2 yeni araçla yurtiçi taleplerini en hızlı ve en kısa sürede karşılamaya çalışmaktadır. İl ve bölge satıcı bayilikleri şeklinde çalışan firmamız, müşterileriyle daha hızlı iletişim kurmaya çalışmaktadır. Satıcı bayilerimizin olmadığı il ve ilçelerde müşterilerimize direkt satış ile ulaşmaya devam ediyoruz.